8 Urodziny Akwarela Cafe

2014-06-11 

4 lipca obchodzimy 8 Urodziny 

Akwarela Cafe oraz Miasto Lublin mają przyjemność zaprosić na niezwykłe koncerty w ramach cyklu wydarzeń Programu Miejsce Inspiracji 

 

Gwiazdamai wieczoru będą Corazon Flamenco i Ania Michałowska Quartet

  

Początek imprezy o godz. 20:00, Wstęp wolny

Zalecana wcześniejsza rezerwacja stolików. 

 

Zespół „Corazón Flamenco”, istnieje od 2006r. Tworzy go 4 niezwykłych muzyków od lat zajmujących się muzyką Flamenco. Odkilku lat tworzą zespół , który zdobywa coraz większe uznanie i popularność w Polsce. Na stałe współpracują zTeatrem Polonia, gdzie w lecie 2010 stworzyli spektakl ”Flamenco namiętnie” w reż. Krystyny Jandy, a także  Teatrem Tańca NTF.

 

Ich niepowtarzalna energia, profesjonalizm i przede wszystkim duch południowej Hiszpanii tworzą unikalne w naszym kraju spektakle sztuki Flamenco. Różnorodny repertuar - począwszy od tradycyjnych form tańca i śpiewu po rytmiczne utwory, aż po nowoczesne flamenco – sprawia, że zespół odnosi sukcesy na różnego rodzajukoncertach i festiwalach.

 

Corazon Flamenco 
Gitara Flamenco – Andrzej Lewocki
Śpiew Flamenco i taniec – Magda Navarrete
Taniec Flamenco – Anna Iberszer

 

Anna Iberszer Aktorka i tancerka. Absolwentka Wydziału Reżyserii Dźwięku Akademii Muzycznej oraz Szkoły Aktorskiej w Warszawie. Występuje gościnnie w warszawskim Teatrze Narodowym, Teatrze Syrena, Starym Teatrze w Krakowie, na stałe współpracuje z Teatrem Polonia, grając u boku Krystyny Jandy. Jest także choreografem oraz instruktorką tańca Flamenco i Tango argentyńskiego. Swoje umiejętności taneczne doskonaliła u źródeł - w Sevilli i Buenos Aires, gdzie regularnie gości. Zagrała w kilkudziesięciu filmach i serialach, na scenie jest od ponad 12 lat. Zatańczyła u boku sław muzyki Flamenco i Tanga Argentyńskiego. Pracuje przy produkcjach międzynarodowych, koncertując w Europie, USA i Argentynie.                              www. annaiberszer.pl 

 

 

 

Magda Navarrete To kobieta z pasją, jest ciągle w drodze gdzieś między Warszawą, Madrytem, urugwajskim Montevideo i irlandzkim Galway. Śpiewa bolera, tańczy flamenco, fuzjuje rytmy świata i produkuje własną muzykę. Współpracuje z muzykami z różnych kultur pracując za granicą i współtworząc ciekawe projekty. Uczy się u największych mistrzów latynoskich gatunków, ale też sama znajduje czas, aby dzielić się wiedzą z innymi prowadząc wokalne i taneczne warsztaty oraz własne studio wokalne. 6 lata temu wydała pierwszą płytę „Chilli” z zespołem Noche de boleros, z którą koncertowała w Am.Płd. i Hiszpanii. Dziś znalazła w końcu czas, aby nagrać album pod własnym nazwiskiem, odsłaniając nowe, elektroniczne oblicze bolera - IMAN.
www.magdanavarrete.pl

 

 

Andrzej  Lewocki Jest jedynym polskim muzykiem, który gra na gitarze i cajonie jak rodowity Cygan z Andaluzji.  Nabierał doświadczenia  współpracując z większością muzyków, którzy w Polsce zajmują się flamenco. Uczył się od wielu hiszpańskich mistrzów. Ma niebywały słuch muzyczny i nietypową w Polsce muzyczną wrażliwość.  Ostatnio został zaproszony na festiwal gitarowy do Murcii im. Nino Ricardo, którego został laureatem zajmując II miejsce. Brał udział w licznych warsztatach flamenco w kraju i za granicą.  Jest założycielem Lubelskiej Szkoły Flamenco. Obecnie współpracuje z Tiento Flamenco, Noche de boleros, Teatrem Tańca NTF, Studio Flamenco,  Mateo El Gallito (Duende), Los Bomberos, Tanto Flamenco, Anną Chodakowską oraz Teatrem Kamienica. Nagrywa dla radia i telewizji, zapraszany jest także, jako muzyk studyjny.

 

 

Ania Michałowska Quartet

Ania Michałowska - śpiew

Jakub Kotynia - gitary

Michał Kowalczyk - kontrabas/gitara basowa

Jakub Kotynia - gitary

 

 

Ania Michałowska Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, kierunku Jazz i muzyka estradowa, specjalizacji Wokalistyka jazzowa, jak również Wydziału Jazzu i muzyki estradowej UMCS w Lublinie. Wielokrotnie uczestniczyła w warsztatach wokalnych m.in. Speach Level Singing i Gospel, sama miała okazję prowadzić Międzynarodowe Warsztaty Jazzowe w Lublinie w klasie wokalu jazzowego, obok wybitnego gitarzysty Davida Dorůžki, a także zasiadała w jury ogólnopolskich konkursów wokalnych. Na co dzień, jako pedagog na Wydziale Muzyki Rozrywkowej i Jazzu Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. W. Lutosławskiego w Lublinie zaraża młodych wokalistów swoją muzyczną pasją.  

 

Ania jest laureatką nagród i wyróżnień np. Grand Prix na Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Francuskiej w 1999 r. W 2007 r. brała udział  w prestiżowych międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych  w Zamościu. Do jej osiągnięć zaliczyć można również wydanie albumu „Inspiracje” nagranego wspólnie z zespołem Jazz Duo & Friends w 2007 r. Ania od lat koncertuje (m.in. Jazz na Rynku (Lublin 2010), Zaduszki Jazzowe (Lublin 2007, 2008 i 2009), X Hades Jazz Festival (Lublin) czy IX Świdnik Jazz Festival) a każdy jej występ jest entuzjastycznie przyjmowany przez publiczność. Jej intrygujący głos i szeroki wachlarz możliwości pamięta zapewne publiczność licznie gromadząca się na jej występach w Akwarela Cafe i Czarnym Tulipanie.  

 

W 2013 roku została zaproszona przez Włodka Pawlika (zdobywcę Grammy) do wzięcia udziału w Projekcie zatytułowanym „Wieczorem”, w którym występuje u boku takich wykonawców jak Kuba Badach, czy Dorota Miśkiewicz. „Wieczorem” jest to przedsięwzięcie Teatru Starego w Lublinie, z gatunku koncert - teatr, łączące w sobie wiersze Czechowicza i jazzowe kompozycje Włodka Pawlika. 

 

To co wyróżnia Anię to mocny, wyrazisty głos, a także niebywała ekspresja  i umiejętność interpretacji pełnej wyrafinowanego smaku. Jej charakterystyczna barwa sprawdza się w wielu odcieniach jazzowej wokalistyki - od klasycznych brzmień standardów po formy całkiem nowoczesne.  

Na kierunek wokalnego rozwoju Ani ogromny wpływ miało umiłowanie kunsztu wokalnego m.in.,, Dianne Reeves, Yolandy Adams,  Al’a Jarreau, Nnenny Frelon, czy Bobby’ ego Mcferrin’a.

Jak podkreśla sama wokalistka w muzyce, którą proponuje odbijają się echem inspiracje Take 6, Fred’em Hammond’em, Kirk’iem Franklin’em, Smokie Norful, Herbie Hanckock’iem i Chick'iem Corea.  

 

O Ani Michałowskiej można by pisać wiele – jedno jest jednak pewne – ma w sobie pasję i potrafi to przekazać głosem.

 

Lublin to miasto o blisko 700 letniej historii, obfitującej w ważne wydarzenia rodzące się na styku kultury polskiej i wschodnich kresów Rzeczypospolitej.

 

Wyjątkowy klimat Lublina tworzą jego bogactwo historyczne, wielokulturowe korzenie, a także wciąż żywe tradycje okresu jagiellońskiego i diaspory żydowskiej. Tajemnice i opowieści zaklęte w murach kamienic, a także ulice i place tętniące życiem zachęcają do głębszego poznawania i zrozumienia tego niezwykłego miasta.

 

Aby się o tym przekonać, trzeba tego doświadczyć!

 

Projekt MIEJSCA INSPIRACJI powstał by wskazywać miejsca, które stanowią niezwykłą wizytówkę Lublina. Różnorodność smaków i kolorów potraw w wyselekcjonowanych restauracjach i pubach rozbudzają zmysły oraz wyobraźnię. Stylowe pomieszczenia obu hoteli, urokliwe wnętrza pubów i restauracji ulokowanych w klimatycznych, zabytkowych kamienicach centrum Starego Miasta oraz gwarancja gościnnego przyjęcia budują charakterystyczną dla Lublina, kameralną atmosferę.

 

Program ma na celu wzmocnienie wizerunku Lublina jako miasta niepowtarzalnego, pełnego inspiracji i cechującego się osobliwym klimatem. Wskazane przez eksperckie jury podmioty z sektora HoReCa, podkreślają poprzez swoją wyjątkową ofertę nadzwyczajny charakter Lublina. Umożliwią zwiększenie wiedzy mieszkańców i turystów o mieście, a także licznych atrakcjach turystycznych i kulturalnych.

Zobacz inne artykuły z tego działu powrót

Zapraszamy do Akwarela Cafe

ul. Rynek 6, Lublin
Rezerwacja: 081 534 64 09

Zobacz plan dojazdu »