JazzDuo

and friends


JazzDuo tworzą Ania Michałowska i Jakub Kotynia.

 

prywatnie małżeństwo z uroczą córeczką,

a zawodowo niebanalny duet z solidnymi muzycznymi podstawami. Lubią wykonywać standardy jazzowe, piosenki Kofty, Wasowskiego czy Przybory, ale nie tylko - również komponują. Najczęściej występują w duecie jednak nie rzadko wspomagają się znakomitymi lubelskimi muzykami tworząc JazzDuo and Friends.

 

Oprócz koncertów w całej Polsce zespół występował między innymi na IX Świdnik Jazz Festiwal, X Hades Jazz Festiwal oraz na Zaduszkach Jazzowych w Lublinie 2007 i 2008 roku.

 

Poza standardami jazzowymi najwiekszą pasją Ani jest muzyka Gospel i Soul dlatego w jej wykonaniu można usłyszeć zaśpiewy zaczerpnięte z tych gatunków.  Kuba  natomiast jest wielkim fanem muzyki flamenco i ciągle poszukuje swojego stylu.

 

Oboje czerpią niesamowitą przyjemność z koncertowania jednocześnie są  pedagogami w Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Lublinie gdzie wykładają na nowo powstałym wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.

 

Duet łączy pasja do muzyki i uczenia, ale poza tym najważniejsza jest dla nich radość życia.Ania Michałowska

Ania Michałowska od wczesnych lat śpiewała w chórze Lubelskie Skowronki. Póżniej przez dwa lata uczyła się śpiewu klasycznego się w Szkole Muzycznej II stopnia. Następnie ukończyła z wyróżnieniem wydział UMCS Jazz i Muzyka Estradowa. Jest także dwukrotną laureatką  ogolnopolskiego konkursu piosenki francuskiej - w tym Jjdno Grand Prix - oraz ma za sobą udział  w Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu 2007.

 

 

 


Jakub Kotynia
 

Kuba Kotynia

ukończył Szkołę Muzyczną II stopnia w Lublinie w klasie gitary dr Jakuba Niedoborka. Obecnie jest absolwentem Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Oprócz JazzDuo and Friends współtworzy także jazzowy 2 Horny'y Quintet, jazz-rockowy Double Decker oraz Good Lovin' wykonujący muzykę w klimatach R'n'B, Soul i Motown.

Kuba ma na swoim koncie wyróżnienie na ogólnopolskim konkursie gitarowym, nagrodę burmistrza miasta Świdnik w dziedzinie  debiuty artystyczne oraz udział w finale mistrzowskiego konkursu gitary jazzowej Guitar City 2008.

 

 www.jazzduo.pl

 

 

Posłuchaj:  

 


No More Blues
Route 66
powrót

Zapraszamy do Akwarela Cafe

ul. Rynek 6, Lublin
Rezerwacja: 081 534 64 09

Zobacz plan dojazdu »