Muzyczna Scena Akwareli

Miało być dobrze, a wyszło... jeszcze lepiejDiana Świder

Od początku istnienia kawiarni koncerty miały być nieodłączną częścią klimatu Akwarela Cafe. Kameralne występy zawsze podkreślały uroczą atmosferę kawiarni pozwalając na całkowity relaks i odprężenie podczas wsłuchiwania się w przyjemne dźwięki przy ulubionych napojach.


Zaczęto od muzycznych poszukiwań
na własnym podwórku. Na szczęście nie trwało to długo,  gdyż okazało się, że również w Lublinie można spotkać ciekawych i zdolnych muzyków. I tak oto muzyka instrumentalna zagościła w Akwarela Cafe i stała się idealnym tłem i dopełnieniem tego miejsca.

Jednak po niedługim czasie było już jasne,
że nic nie przyciąga tak mocno  jak wspaniały wokal.  Pierwszy wyśpiewany występ tylko potwierdził to przekonanie. Odtąd w Akwareli możemy słuchać zdolnych i utalentowanych wokalistów, a są to miedzy innymi:

Ania Michałowska, Diana Świder, Karolina Błasik, Sylwia Lasok, Dorota Fijuth, Bartek Caboń, Ania Sokołek, Kaja Tyzenhaus, Sylwia Piotrowska, Marta Baum, Ola Matuszewska, Wiktoria Tryniewicz,  i inni.

Przez Akwarela Cafe przewinęło się dużo lubelskich artystów, a także narodziło się tutaj parę projektów, które nadal funkcjonują i dalej rozwijają się. Są to między innymi JazzDuo and Friends czy Diana Świder z jej Piosenką Francuską.


Rosnący apetyt

JazzDuo and Friends

Z biegiem czasu występy w Akwarela Cafe zamieniały się w pełne skupienia koncerty. Również bywalcy kawiarni zaczęli przychodzić nie tylko dla wspanialej kawy i atmosfery, ale także po to, aby posłuchać czegoś pięknego i ciekawego.

Twórcze umysły właścicieli oraz ciągły apetyt na dobrą muzykę sprawiły, że
w Akwarela Cafe powstały cykliczne koncerty takie jak Jazzowy Karnawał w styczniu, Misie Kochamy w lutym, Akwarela Acoustic w marcu, Maj Jazz, wakacyjne Jazz na Rynku i Letnia Strefa Muzyki, Kawa i Jazz oraz Muzyczne Duety. Ciekawym posunięciem było stworzenie  Letniej Strefy Muzyki oraz cyklu Jazz na Rynku, gdzie muzyka wypłynęła z Akwareli na Stare Miasto dając możliwość posłuchania świetnych występów pod otwartym niebem również gościom innych ogródków – co potwierdza, że gościnność jest naszą narodową cechą.Coraz dalej – coraz barwniej

Jorgos Skolias i Bronek DużyZ czasem do kawiarni zaczęto zapraszać artystów spoza Lublina, a także muzyków znanych w całej Polsce i poza granicami kraju. Do grona tych wykonawców można zaliczyć Jorgosa Skoliasa, Bronisława Dużego, Jarka Michaluka, Karola Szymanowskiego, Dawida Lubowicza i wielu innych.
   
Kawiarnia taka jak Akwarela jest miejscem spotkań różnych ciekawych i twórczych osobliwości więc nieuchronnym było nawiązanie współpracy z ludźmi, którzy również chcą coś wnieść do kultury Lublina.
Wynikiem takiego spotkania jest stała współpraca z muzyczną Fundacją Jam Session, dzięki której miały miejsce warsztaty jazzowe z udziałem amerykańskich muzyków Erica Marienthala i Deana Browna oraz duży festiwal Zaduszki Jazzowe, na którym wystąpili między innymi:

Jan Ptaszyn Wróblewski Quartet

Piotr Baron, Ewa Uryga, Anna Serafińska, Jan Ptaszyn Wróblewski Quartet zudziałem Wojciecha i Jacka Niedzieli, RGG i Wojciech Majewski Quartet.

Przez trzy lata funkcjonowania lokalu o barwnej nazwie Akwarela Cafe zaistniało wiele ciekawych zjawisk muzycznych, które zaznaczyły się w historii całego Lublina. Znając zapał i energię jaką posiadają właściciele jestem przekonany, że długo jeszcze będziemy świadkami rozwoju Muzycznej Sceny Akwareli.

Autor: Ricardo


powrót

Zapraszamy do Akwarela Cafe

ul. Rynek 6, Lublin
Rezerwacja: 081 534 64 09

Zobacz plan dojazdu »