7 urodziny Akwarela Cafe

2013-06-1422 czerwca obchodzimy 7 Urodziny
Akawrela Cafe

 

Gwiazdą wieczoru będzie Marcelina
jako support zagra Oly

 

Po koncercie Czarny Tulipan zaprasza na Potańcówkę.

 

Początek imprezy o godz. 20:00, Wstęp wolny
Zalecana wcześniejsza rezerwacja stolików.

 

Marcelina – utalentowana wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów prezentująca pop rock. Jej debiutancka płyta ukazała się w 2011 roku nakładem EMI MUSIC POLAND. Producentem płyty był zespół June z wytwórni Kayax; June to jedni z najlepszych muzyków młodego pokolenia współpracujący na co dzień z takimi Artystami jak: Michał Urbaniak, Urszula Dudziak, Ania Dąbrowska, Andrzej Smolik, Anna Maria Jopek.

Album zyskał uznanie wśród publiczności (Marcelina zagrała wiele dużych koncertów, m.in. Open’er Festival w Gdyni, a także na takich imprezach jak Noc Młodych Zdolnych, na Malcie
w Poznaniu, w Stodole w Warszawie, Festiwalu Wrocławski Sound, PandaArt,  Gali Discoveur Europe czy w kilkudziesięciu klubach na terenie całej Polski i dwa koncerty w Paryżu) oraz uznanie branży muzycznej - w 2012 r. Marcelina otrzymała m.in. nominację do Fryderyków (Fonograficzny Debiut Roku), a także nominację do Nagrody WARTO Gazety Wyborczej.
Pochodzący z płyty Marceliny utwór „Motyle” wykorzystany został w reklamie społecznej w Rosji i od czerwca emitowany jest w rosyjskiej telewizji publicznej.
W roku 2012 artystka pojawiła się na płycie zespołu Happysad (była także ich gościem podczas trasy koncertowej) i na płycie zespołu June obok takich gości jak Urszula Dudziak, Kayah, Mika Urbaniak, Katarzyna Nosowska, Aga Zaryan.


W listopadzie 2012 roku utwór Marceliny „Wroclove” jednogłośnie został wybrany hymnem miasta Wrocław w ogłoszonym konkursie „Kawałek Wrocławia” (zajął 1 miejsce spośród ponad 200 zgłoszeń). Niedługo później, bo w grudniu artystka wydała EP „Znikam” dostępną tylko w wersji cyfrowej.


Rok 2013 roku rozpoczął się od nominacji Marceliny do nagrody CZŁOWIEK ROKU WROCŁAWIA (pod patronatem Prezydenta Wrocławia P. Rafała Dutkiewicza).
Wiosną 2013 Marcelina równorzędnie z koncertowaniem w całej Polsce podjęła pracę nad drugim albumem, który ukaże się jesienią. Producentami albumu są: Robert Cichy i Kuba Galiński, muzycy współpracujący od 7 lat z Anią Dąbrowską czy przy ostatniej płycie Ani Rusowicz. Do pierwszego singla Marceliny "A mnie fale niosą" z nadchodzącej płyty teledysk powstawał w Maroko i już niebawem ujrzy światło dzienne. Tymczasem utwór ten można premierowo usłyszeć podczas czerwcowej trasy, a więc także w Lublinie.
 
Oly (Aleksandra Komsta) na polskiej scenie muzycznej zadebiutowała w marcu tego roku. Już po zaledwie 10 dniach, od opublikowania swoich utworów w sieci, zyskała grono ośmiu tysięcy słuchaczy. Oly ma 19 lat i pochodzi spod Lublina. Swoją przygodę z muzyką zaczęła w gimnazjum. "Wygrzebała" starą rosyjską gitarę swojego taty na której sama uczyła się grać. Jednak to nie wystarczyło i kilka miesięcy temu zachwyciła się ukulele ponieważ "muzyka sama z niego wychodzi, wystarczy pociągnąć za struny a w głowie układa się cały utwór". Do niedawna grała swoje autorskie utwory tylko dla przyjaciół i znajomych. Przełom nastąpił w ubiegłym roku gdy na osiemnaste urodziny dostała kilka godzin w studiu nagraniowym należącym do członka grupy Rotten Bark. Wybrała swoje najlepsze kawałki i w styczniu tego roku ruszyła do studia. Te kilka godzin pozwoliło na spełnienie marzeń młodej dziewczyny. 
 
Wieść o jej talencie i klimatycznej muzyce rozniosła się w sieci kilka minut po tym jak wrzuciła kawałki na YouTube. Jak sama mówi, przez pierwsze dni od debiutu w sieci nie mogła zmrużyć oka i nie dowierzała że to co tworzy może podobać się tak wielu ludziom oraz że potrafią oni okazać tyle wsparcia. Swoją muzykę określa mianem indie alternatywnej a jej kawałki to efekty rozmów z własnym alter ego, czyli jedyną osobą która jest w stanie w pełni ją zrozumieć.

 

 

Zobacz inne artykuły z tego działu powrót

Zapraszamy do Akwarela Cafe

ul. Rynek 6, Lublin
Rezerwacja: 081 534 64 09

Zobacz plan dojazdu »