Wernisaż MPK

Koziutkowym Szlakiem 17 kwietnia 2007r. odbyło się uroczyste otwarcie wystawy „Koziutkowym szlakiem” w Akwarela Cafe w Lublinie przy ul. Rynek 6.

Na wernisaż przybyli Sympatycy i Przyjaciele Koziutka. Wśród nich nie mogło zabraknąć osób, dzięki którym Koziutek poznał jeden z ciekawszych fragmentów dawnego Lublina. Mowa tu o autorach książki „Koziutek zdobywa zamek”, na motywach której oparta została wystawa. I tak, wernisaż uświetnili swoją obecnością:

Grażyna Ruszewska – dziennikarka Polskiego Radia Lublin; autorka magicznych, bajkowych tekstów; jak dobra wróżka czaruje słowem
i aksamitnym głosem, o rzeczach zwykłych mówi niezwykle.

Hanna Wyszkowska – miłośniczka gór, tańca i Lublina,
w historyczne opowieści wplata własne przeżycia
i doświadczenia.

Piotr Fąfrowicz – artysta, plastyk, zdobywca wielu nagród
w kraju i za granicą, autor barwnych obrazów prezentowanych na wystawie „Koziutkowym szlakiem”. Obrazów przedstawiających znane, czasem niedoceniane lub nieodkryte jeszcze przez wielu, obiekty i miejsca jednego z ciekawszych szlaków turystycznych Lublina.   

Podczas wernisażu zaprezentowana została także edukacyjna oferta MPK Lublin.Obok „szkoły na szelkach”, gry „Trolejbus 156”  znalazły się m.in. „wędrówki z Koziutkiem”, połączone z wizytą na  zamku i w dworku Wincentego Pola.
powrót

Ostatnio dodane albumy

Zapraszamy do Akwarela Cafe

ul. Rynek 6, Lublin
Rezerwacja: 081 534 64 09

Zobacz plan dojazdu »