Diana Świder

Największe przeboje w języku Moliera


Muzyka francuska dla każdego, w każdym stylu i nastroju. Szeroki i uniwersalny repertuar artystów sprawi, iż każdy znajdzie tu coś dla siebie. A są to między innymi: Edith Piaf, Joe Dassin, Dalida, Jacques Brel, Patricia Kaas, Celine Dion, Lara Fabian, Amel Bent. Wszystko to w znakomitym wykonaniu niezwykle utalentowanej wokalistki Diany Świder. 

 

Diana Świder  swoją edukację muzyczną rozpoczęła w Zamościu od muzyki klasycznej w PSM I i II stopnia im. K. Szymanowskiego (klasa gitary klasycznej), poprzez piosenkę aktorską wykonywaną na deskach zamojskiego Teatru Muzycznego („Stowarzyszenie Teatr Muzyczny w Zamościu”), aż po muzykę jazzową i rozrywkową, jako wokalistka Big-Band PSM I i II st. w Zamościu.

Diana jest laureatką wielu festiwali oraz programów telewizyjnych: „Szansa na sukces” oraz „Droga do gwiazd”.

Absolwentka Wokalistyki kierunku Jazz i Muzyka Estradowa na Wydziale Artystycznym UMCS (klasa Moniki Malec-Piotrowskiej), a od 2007r. również absolwentka Filologii Romańskiej KUL.

Obecnie współpracuje z Lubelską Agencja Artystyczną. Swoje jazzowe aspiracje realizuje koncertując jako solistka BIG BAND WA IM UMCS.

Najchętniej wykonuje utwory z gatunku soul i funk, od lirycznych ballad po energetyczne brzmienia zabarwione jazzem.

 powrót

Zapraszamy do Akwarela Cafe

ul. Rynek 6, Lublin
Rezerwacja: 081 534 64 09

Zobacz plan dojazdu »